Týden vědy a techniky mění svou tvář

Do 17. ročníku vstupujeme s novým logem a vizuálním stylem, ve kterém se odráží délka trvání akce a jedno z pěti ústředních témat pro rok 2017, kterým je robotika. Za novým vizuálním stylem stojí pražské grafické studio San&Serif.

 

Nové logo odkazuje na název i délku festivalu, je rozčleněno do sedmi polí podle sedmi kalendářních dnů, ve kterých je umístěno slovo TÝDEN a zvýrazněná písmena „V“ a „T“ (VĚDY a TECHNIKY), symbolizující víkendové dny.

 

Na logo pak navazuje grafika s jednoduchým bílým pozadím, která je stejně jako logo rozdělena na sedm ploch. Ústředním prvkem vizuálního stylu je robot, neboť robotika a umělá inteligence budou jedním z pěti témat, na které se festival v letošním roce zaměří. Více o tématech i o festivalu se dočtete zde.

 

„Festival prošel v posledních letech výraznými změnami, zaměřil se na větší cílovou skupinu, koná se po celé republice, podílejí se na něm další instituce a stávající logo tak už neodpovídalo naší představě, jak jeho obsah přiblížit široké veřejnosti,“ říká hlavní manažerka Týdne vědy a techniky AV ČR Ilona Petrová.
 

 

26. 7. 2017

AV ČR

Webmaster: webmaster@cas.cz