Aktuality

Portál Vědavýzkum.cz se stal mediálním partnerem festivalu

Portál Vědavýzkum.cz vznikl v září 2016 s cílem poskytovat nezávislé a přehledné informace o vědní politice a výzkumu na jednom místě. Během prvního roku se redakci podařilo navázat spolupráci s významnými partnery a vybudovat platformu nejen pro aktuální zpravodajství ze světa vědy ale také pro nezávislou diskusi nad palčivými problémy české vědní a vysokoškolské politiky.

29.8.2017

Více zde

Týden vědy a techniky letos zaštítí šest ambasadorů

Profesor Jiří Wiedermann, profesor Jaroslav Doležel nebo doktor Antonín Fejfar – tyto osobnosti české i zahraniční vědy podpoří festival Týden vědy a techniky AV ČR. Letos se zaměřujeme na pět hlavních témat, která zastřeší tzv. ambasadoři z řad uznávaných vědců.

17.8.2017

Více zde

Týden vědy a techniky mění svou tvář

Do 17. ročníku vstupujeme s novým logem a vizuálním stylem, ve kterém se odráží délka trvání akce a jedno z pěti ústředních témat pro rok 2017, kterým je robotika. Za novým vizuálním stylem stojí pražské grafické studio San&Serif.

26.7.2017

Více zde

A-Fest in Park

Nejenom vědou žijí vědci Akademie věd ČR. A proto bychom vás rádi pozvali na třetí ročník multižánrový open air festival A-Fest in Park, který se uskuteční 25. 6. 2017 v Průhonickém zámku a parku. Můžete se těšit na pestrou paletu žánrů od vážné hudby přes bluegrass, jazz až po funky, rock či death metal. Na třech podiích se představí tři desítky kapel z nichž alespoň jeden člen hudebního tělesa musí být pracovníkem Akademie věd ČR.

20.6.2017

Více zde

Jarní exkurze se blíží do finále

Je před námi poslední týden Jarních exkurzí do světa vědy. A co vás ještě čeká? Napříkld Terénní geologická exkurze v Praze a středních Čechách, den otevřených dveří v Matematickém ústavu v Praze nebo výstava České vědkyně a jejich přínosy nejen české vědě v Třinci.

12.6.2017

Více zde

Potkáme se na Veletrhu vědy

Výlet do vesmíru, exkurze do jaderného reaktoru díky virtuální realitě, největší dron ve střední Evropě v akci, Klamárium plné optických klamů – to jsou jen střípky z programu Veletrhu vědy, který však není pouze o zábavě. Navštívit jej můžete 8. do 10. 6. 2017 v pražských Letňanech.

24.5.2017

Více zde

AV ČR

Webmaster: webmaster@cas.cz